Mivel a nyár többnyire nagyon száraz és télen sok a csapadék, úgy döntöttünk, hogy földalatti vízgyűjtőmedencét építünk.

Az Amazonon találtunk egy 7000 literes lapos tartályt, nagyon jó áron.

Kifizettük – és a tartály nem érkezett meg. A telefonos elérhetőség megszűnt. A csalás gyanúját, sajnos, az interneten végzett kiterjedt kutatásunk megerősítette. A „szállító cég” az internetes csalók fekete listáján szerepel.

Fárasztó és hosszadalmas keresgélés után végül sikerült elérnünk egy Amazon alkalmazottat telefonon. Természetesen sajnálta, de minket tartott hibásnak! Hiszen a pénzt egy spanyol számlára utaltuk, amelyet a megküldött amazonos számlán kaptunk meg… és ez szerinte nem Amazon-számla! A tény, hogy számunkra az egész úgy nézett ki, mint egy szokásos vásárlás az Amazontól, a mi problémánk, mert az apró betűs írás jelzi, hogy a kifizetéseket csak az Amazonnak lehet átutalni.

Az Amazon jól ismeri a csalási problémát, de nem foglalkozik vele. Megnéztük, a „mi” csaló cégünk bátran „dolgozik” tovább.

AZ AMAZON TUDATOSAN PLATFORMOT KÍNÁL A CSALÓKNAK!

SOHA TÖBBÉ AMAZON!

Ezután a tapasztalat után 3 tartályból álló moduláris rendszert rendeltünk egy jól ismert nagyvállalatnál, mélyebbre ásattuk a gödröt, és fiunk és egy barátunk segítségével a 3 tartályt a gödörbe helyeztük és összekötöttük őket. 

A víz a ház, műhely és pajta tetejéről jön. A vízvezető csatornák lerakása után betemettük a gödröt a kiásott földdel és kaviccsal. Miután a tartály fedele műanyagból készült, köréjük betonoztunk egy szerelő aknát.

A talajt elegyengettük földdel és komposzttal, majd beszórtuk fűmaggal.